Su kaçakları belirli bir yüzeyde ıslaklık, damlama, sızıntı ve nemlenme gibi kendini göstermektedir. Hatta üst kattaki komşunuzdan yada yan binanızdan sizin duvarlarınızda nemlenme gibi şikayetlerinizin sonucu da su kaçağı olabilir. Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınızda binanızın, evinizin yada iş yerlerinizin tahrip edileceğini yada inşaat alanına dönüşebileceğini düşünebilirsiniz, evet eskilerde bu böyleydi ancak teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerle artık su kaçaklarının yerini bulmak cihazlarla nokta atışı kadar net ve belirgindir.

su-kacagi-var

Su kaçağının temiz sudan yada atık sudan olup olmaması da yine teknolojinin bizlere sunduğu cihazlarla nokta atışı bulunmasını kolaylıkla sağlıyor. Her ne kadar 2016 yılında bulunsak da eski sistemlerle evleri ve iş yerlerini tarumar ederek su tesisat hattı boyunca her yeri kırarak su kaçaklarını bulan bir çok su tesisatçısı mevcuttur. Biz Protesisat olarak su kaçağı binanın her neresinde olursa olsun kısa sürede kırmadan etrafa zarar vermeden bulmaktayız.

su kaçağı tespiti

Olası bir su kaçağı sorununuz var ise kaçağın yeri şu şekilde bulunmaktadır. Su kaçağı üst kattan geliyor yan binadan geliyor yada sizin kendi yapınızda bulunuyor olabilir, Firmamız Protesisat’ı aradığınızda müşteri temsilcisi arkadaşlarımız sizin için servis ekibini bulunduğunuz güzergaha kısa süre içerisinde yönlendiriyor akabinde uzman ekibimiz sizi ziyaret ettiğinde su kaçağının yerini akustik dinleme cihazları ile kısa sürede tespit ediyorlar, sonrasında örneğin bir fayansın altında ki borunun su sızdırdığı ve patlak olduğunu düşünelim, patlak boru bulunuyor ve sadece hangi fayansın altında patlak boru varsa ve su sızdırıyorsa sadece o fayans kırılıyor ve gerekli onarım kısa sürede gerçekleştiriliyor, onarım için ise patlak boru tamir edilebilecek durumdaysa tamir ediliyor değişmesi gerekiyor ise de değiştiriliyor.

kırmadan su kaçağı tespiti

Akustik dinleme cihazları ile bulunan su kaçakları evlerinizde tadilat gerektirmeden çalışır, peki su sızması dışında hangi sorunlarla karşılaşıldığında su kaçağı problemi anlaşılabilir.

1. Her ay yüksek su faturaları ödüyorsanız

2. Su kullanmadığınız halde su vanası saati sürekli dönmeye devam ediyorsa

3. Evinizde oldukça fazla rutubet sorunu yaşıyorsanız

4. Evinizin bazı alanlarında yerlerde ıslaklık ve nem hissediyorsanız

5. Ve en belirgin özelliği ise alt kattaki komşunuzun size tavanında küflenme nemlenme ve ıslaklık olduğunu söylüyorsa evinizde su kaçağı problemi yaşıyorsunuz demektir.

Yukarıda bahsedilen sorunları yaşıyor ve konutunuza zarar vermeden tesisatınız da olası su kaçaklarının bulunup tamir edilmesini istiyorsanız, İstanbul’un tüm ilçelerine hizmet veren Protesisat firmamızla iletişim kurun, aynı gün içinde sizleri ziyaret edelim ve sizleri su kaçaklarından kurtaralım.

 

hizmetlerimiz: , , , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın