Lavabo tıkanıklığına çözüm olarak aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz. Tıkanıklık artık yemek kalıntıları, lavabonuza dökülen yağ atıkları ve özellikle çay çöplerinden kaynaklanabilmektedir. Kendi başınıza yapabileceğiniz bir kaç çözümden bahsedelim.

1 Çözüm Lavabo Aç Kullanmak : Lavabo açlar (lavabo açıcı) marketlerde cüzzi fiyatlara satılan en pratik yöntemdir. Lavabo aç kullanmadan önce mutlaka koruyucu eldiven takınız, lavabonuzun içine lavabo açı döktükten sonra sıcak su ilave ederek açılmasını bekleyiniz. Eğer açılmadıysa 2. Çözüme geçiniz.

lavabo aç kullanmak

2 Çözüm Karbonatlı Sirke Kullanmak : Karbonat ve sirkenin birleşimi zararsız bir etkileşime geçmektedir. Önce 2-3 paket karbonatı lavabonuza dökünüz ardından 2 bardak sirketi lavabonuza boşaltınız, biraz bekleyerek etkileşimi izleyin, lavabonuz açılmadımı o halde 3. Çözüme geçiniz.

sirkeye lavabo açma

3 Çözüm Pompa Yardımıyla Lavabo Açmak : Önce bir pompa edinmeniz gerekir, su dolu lavabonuzun giderine pompa yaparak açılıp açılmadığını gözlemleyiniz. Bahsedilen 3 çözüm de işe yaramadıysa profesyonel destek almanız gerekir.

pompayla lavabo açma

Protesisat nasıl bir çalışma yapar, firmamız öncelikle gider borularınızda ki tıkanıklığı açmak için robot cihazlar kullanır bu cihazlarla tıkalı olan nesneler tek tek çıkarılır ardından kameralı cihazlarla tıkanıklık oluşturan farklı bir şey var mı kontrolü sağlanır, sık sık lavabo ve mutfak banyo gider tıkanıklığı yaşıyorsanız, kanallarda biriken tıkanıklığın tam olarak gitmediğine işaret etmektedir. Lavabo mutfak tıkanıklarınızı kırmadan pimaş giderlerine zarar vermeden açıyoruz, İstanbul’un tüm ilçelerine servisi bulunan firmamızı arayarak hizmet talebinde bulunabilirsiniz.

lavabo açıcı

 

Lavabo Tıkanıklığı Açma Videomuz

hizmetlerimiz: , , , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın