Tuvalet kokuları çekilmez bir hale geldi ve İnternetten koku nasıl giderilir diye arama yaptınız ve doğru yerdesiniz. Tuvalet ve lavabolardan kötü koku gelme sebeplerini hep beraber inceleyelim.

1. Çözüm : Kötü kokular banyolarda ki yer süzgeçlerinden gelebilmektedir. Yer süzgeçlerinizin kapağını açarak içinde su olup olmadığını kontrol ediniz. Yer süzgeçlerinde su bulunmuyorsa 1-2 bardak su dökün, susuz yer süzgeçleri koku yapmaktadır. İçinde bulunan su giderdeki kokuların dışarı çıkmasını engellemektedir. Yer süzgeçlerinin içindeki suyu ayda 1-2 kere kontrol ediniz ve içinde su bittikçe ilave ediniz.

tuvalet lavabo banyo kokusu 3. çözüm

2. Çözüm : Lavaboların giderlerinden de koku gelebilir bunu önleyebilmek için lavabonuzun altında ki bulunan spiral boruları S şeklinde getiriniz, bunu yapmamız da ki sebep ise lavabo spirallerinin içinde su birikintisinin olmasını sağlamaktır, eğer lavabo boruları düz şekilde ise içinde su durmaz ve kokuya sebep olmaktadır. Lavabo borularınızı S şekline getirmeniz yeterlidir. Hem mutfak lavabonuzu hemde banyo lavabonuzu kontrol ederek spiral boruların S şeklinde olup olmadığını kontrol ediniz.

tuvalet lavabo banyo kokusu 2. çözüm

3. Çözüm : Alafranga tuvalet kenarlarının slikonla kapatılmaması ve aralarda boşluk bulunması da giderlerden gelecek olan kokunun evinize dolmasına neden olur, bu tür bir boşluk varsa kontrol ediniz ve slikonla kapatınız.

tuvalet lavabo banyo kokusu 1. çözüm

Yukarıda anlatılanları yaptınız ve hala bu kötü koku sorunu deva ediyorsa Profesyonel bir destek almanız gerekmektedir. Peki Protesisat olarak bizler ne tür çözümler üretiyoruz, Tuvalet ve lavabo gider kokuları için kanal görüntüleme cihazlarımız ile giderlerinizde herhangi bir çatlak kırık varmı kontrol edilir akabinde olası bir tıkanıklık varsa tıkanıklık açma robotu ile tıkanıklık açılır, unutmayın gider hatlarınızda tıkanıklık varsa ve orada biriken pislikler de koku yapabilmektedir. Bizlerden destek alarak kırmadan dökmeden sorunlarınıza profesyonel hizmet sağlayabilirsiniz.

hizmetlerimiz: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın